16SEQP39M
Mfr.Part #
16SEQP39M
Datasheet
16SEQP39M
Description
CAP ALUM POLY 39UF 20% 16V T/H
Stock
1090
Capacitance :
39 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency :
1.62 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
81 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V
Datasheets
16SEQP39M
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD